• Mecidiyeköy, Lati Lokum Sk. No 16/18, Işık Ap. D:1 B Blok Şişli
  • Telefon

    0 (212) 217 32 43

  • E-Posta Adresi

    info@ertech.com.tr

Network Güvenlik Hizmetleri

İnternetten sanal olarak gelen tehditlere karşı alınan tedbirler bütününe ağ güvenliği denir. Bilgi teknolojilerinde sistemlerin gelişmesi, internetin daha geniş kitlelere yayılması ve hacminin büyümesiyle birlikte bilgi güvenliği önem kazanmaktadır. Güvenlik uzmanları da ağlarına yönlenebilecek tehditlere karşı savunma oluşturabilmek amacıyla daha karmaşık güvenlik politikaları uygulamak zorunda kalmaktadır. Ağ güvenliğinde sadece önemli kaynaklara erişimin denetimi yeterli gelmemekte, bunun dışında bir takım farklı önlemler alınması da gerekmektedir.

Ne tür önlemler alırsanız alın, yeni çıkan teknolojiler karşısında bu önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekir. Bu yüzden networkünüzün emniyeti satın alınan cihaz veya programlara değil, oluşturacağınız "Network Güvenlik Politikasına" bağlıdır.

Ağ Güvenliği Çözümüyle İlgili İş Ortakları/Markalar/Ürünlerimiz:

DELL
Sophos
Cyberoam
Sonicwall

Detaylı Bilgi

Ağ güvenliği başlığı altında bir çok bileşen bulunmaktadır.

Firewall Ürünleri: Bir kural kümesi temelinde ağa gelen giden paket trafiğini kontrol etmekte, veri ya da kaynaklara yetkisiz erişimi engellemekte ve farklı öncelik ve özelliklere sahip ağları (Intranet, Internet vb.) izole etmekte kullanılan donanım ya da yazılım halindeki ağ cihazlarıdır.

Tıpkı binaları yangınlardan korumakta ya da yangını tek bir yere hapsetmekte kullanılan ateş duvarları gibi, bir Internet güvenlik duvarı da sisteminizi istenmeyen veri ve virüslerden korunmakta kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Güvenlik duvarları; saldırganlar, Truva atları, virüsler, solucanlar, ya da kötücül yazılım gibi tehditlere karşı korunmada güvenliğin ilk ve olmazsa olmaz adımı olarak nitelendirilmektedir.

Bir güvenlik duvarı, sistem yöneticisinin, dış dünya ile yönetilmekte olan ağ arasındaki kaynaklara erişim kontrolünü o kaynaklara ve kaynaklardan yapılan trafiği izleyerek yapar.

Ertech